Співпраця Хмельницького національного університету та Хмельницької АЕС

Представники та студенти кафедри хімії та хімічної інженерії Хмельницького національного університету (ХНУ) завітали до Хмельницької атомної електростанції (ХАЕС) з метою проведення спільних заходів у рамках профорієнтаційної роботи та популяризації хімії серед молоді.

На базі навчально-тренувального центру ХАЕС 3 квітня 2024 року відбулися майстер-класи для учасників Атомної школи ХАЕС. Завідувачка кафедри хімії та хімічної інженерії ХНУ, Ольга Параска, провела феєричні есперименти та цікаво розповіла про вплив середовища на показники pH. Асистент кафедри Тетяна Іщук презентувала спеціальність 161 “Хімічні технології та інженерія”, ознайомивши школярів з перспективами та можливостями навчання за даним напрямком.

В рамках заходу юні дослідники:

• брали участь у захопливих хімічних дослідах;
  • змагалися у вікторинах;
  • готували коктейлі з використанням сухого льоду.

Спеціалісти ХАЕС, у свою чергу, провели:

• пізнавальну екскурсію на повномасштабному тренажері блочного щита управління;
  • ознайомили з принципами роботи атомної станції на прикладі макета реакторної установки та тепловиділяючої збірки.

Співпраця ХНУ та ХАЕС – це чудовий приклад синергії наукового та промислового потенціалу, спрямованої на:

• профорієнтацію молоді;
  • популяризацію STEM-дисциплін;
  • підготовку кваліфікованих кадрів для атомної галузі.

Завершився захід приємним частуванням вітамінними коктейлями, які приготували самі учасники майстер-класів.