Забезпечення якості освіти: роль та участь здобувачів

Одним з ключових напрямів освітнього процесу є безпосередня участь студентів у формуванні принципів якості освіти. Студенти не просто отримують знання, а й мають право та можливість брати активну участь у поліпшенні освітнього процесу, вони є безпосередніми його учасниками і забезпечують об’єктивну та компетентну оцінку освітніх програм.

5-7 квітня 2024 р. у Західноукраїнському національному університеті відбувся тренінг Національного обʼєднання студентських експертів з питань якості вищої освіти – UAS QA Pool.

Студентка ОП «Індустрія моди в легкій промисловості» Аліна Кравченко, гр.ІМЛП-23-1 успішно пройшла відбір та прийняла активну участь у навчанні.

Під час тренінгу було розглянуто такі теми, як: «Внутрішня система забезпечення якості та роль студентів у ній», «Участь студентів у внутрішньому забезпеченні якості освіти», «Роль експертної групи в акредитаційній експертизі: завдання, права, обов’язки, відповідальність, особливості роботи».

Учасники дискусії не лише слухали лекційний матеріал, але й активно брали участь у взаємодії та інтерактивних іграх, що допомагало їм краще зрозуміти різноманітні ситуації, що можуть виникнути в процесі акредитації освітніх програм. Також, учасники мали унікальну можливість спробувати себе в ролі студента-експерта, поглянути на освітній процес з іншої сторони та розвинути свої аналітичні здібності та критичне мислення.

Забезпечення якості освіти – це важливий етап у підвищенні рівня знань та навичок студентів. Тому важливо продовжувати спільні зусилля для забезпечення якості освіти та освітнього процесу.

Вітаємо Аліну з успішним навчанням, бажаємо здоров’я та енергії для втілення усіх задумів та планів.