23 квітня – День книги

День книги щороку святкується у багатьох країнах світу, щоб вшанувати книгу як культурний та освітній символ. Це свято має важливе значення для тих, хто займається створенням книжок, таких як автори, видавці, редактори та, звичайно ж, ілюстратори.

Студенти спеціальності 022 “Дизайн” мають можливість безпосередньо в рамках вивчення фахових дисциплін напряму долучитися до дійства створення книги.

Однією з таких є дисципліна “Книжкова графіка”.  Книжкова графіка – це одна з найцікавіших та найрізноманітніших дисциплін у сфері  підготовки  дизайнерів-графіків, яка поєднує мистецтво та технічні знання і займає важливе місце в книжковій індустрії.

Під час лабораторних занять з книжкової графіки студенти ознайомлюються з технікою ілюстрації, графічного оформлення та верстки книг. Вони навчаються відтворювати та створювати ілюстрації, використовуючи техніки лінійної та тонової графіки, а також створювати композиції для оформлення книжок.

Для цього використовують різне програмне забезпечення, таке як Adobe Photoshop, Illustrator та InDesign, а також вивчають і техніки ручного малювання та скетчінгу, які допомагають розробляти ідеї та концепції для книжок.

Робота в  Adobe Illustrator дозволяє створювати векторні зображення, які зберігають якість зображення незалежно від його розміру, які в подальшому перетворюються в  високоякісні і професійні ілюстрації та графічне оформлення книжок.

Одне з занять, яке відбулося 5 квітня 2023 року було приурочено саме до Дня книги та проведено із залученням професіонала-практика, видатної авторки дитячих книг Поділля  – Ніни ГАВРИЛЮК.

Під час такого заняття студенти ознайомилися з тематикою дитячої літератури, адже саме вона потребує яскравих та цікавих ілюстрацій, а також основами дизайну обкладинок, композиції та кольорової гами, які важливі для створення яскравої та запам’ятовувальні обкладинки книжки.

Ніна ГАВРИЛЮК є досвідченим фахівцем у своїй галузі. Вона поділилася своїм досвідом та знаннями зі студентами, використовуючи різні методики навчання та приклади з реального життя.

Залучення професіоналів-практиків до освітнього процесу дозволяє привернути увагу сучасної молоді до книги, процесу її створення та її значення у сучасному світі.