Офіційне відкриття студентського простору факультету технологій і дизайну та оновлених аудиторій кафедри індустрії моди в легкій промисловості

28 травня 2024 р. відбулося засідання Наглядової ради Хмельницького національного університету, під час якого було офіційно відкрито оновлений студентський простір факультету технологій і дизайну (перший поверх навчального корпусу №2). 

Реалізований дизайн-проєкт, який відповідає всім сучасним тенденціям, було розроблено випускником Хмельницького національного університету, старшим викладачем кафедри дизайну Сергієм Мілем. Студентський освітній простір передбачає не лише наявність зони відпочинку, а й наявність виставкової зони, де можна ознайомитися з найкращими роботами здобувачів вищої освіти різних спеціальностей підготовка за якими здійснюється на факультеті. Відповідно до дизайн-проєкту передбачено, що тематика експозиції плакатів може змінюватися, що робить інтер’єр навчального корпусу досить динамічним та креативним. Під час відкриття ця зона була представлена 12 плакатами на патріотичну тематику, які виконані студентами-дизайнерами. Один з плакатів студентки Оксани Коріньовської на початку війни став відомий не лише в Україні, але й за кордоном, оскільки був розміщений на сторінках багатьох глянцевих журналів та використовувався на мітингах проти війни. 

Крім того, під час відкриття можна було ознайомитися з науково-творчими здобутками викладачів кафедри рисунку та проектної графіки і студентів факультету технологій і дизайну, зокрема за спеціальностями 002 «Дизайн», 182 «Технології легкої промисловості» (ОП «Конструювання та технології швейних виробів» та ОП «Індустрія моди в легкій промисловості»), а також 161 «Хімічні технології та інженерія». 

Особливу зацікавленість члени Наглядової ради виявили до робіт студентів-дизайнерів. Науково-творчі здобутки дизайнерів були представлені в роботах різного спрямування: одяг, дизайн інтер’єру, книги, журнали і каталоги туристичних міст України, паковання, фірмовий стиль, рекламно-поліграфічна продукція і арт-концепт комп’ютерної гри за українською тематикою. Розробки були як в друкованому та і цифровому форматах. Значна частина представлених робіт висвітлювала національну та патріотичну тематику. Завідувачка кафедри дизайну Ельвіра Базилюк зазначила, що креативні індустрії спроможні сприяти розвитку економіки України і регіону, а також вихованню студентської молоді, поширенню знань в світі про українську культуру і цінності. Співпраця з місцевою владою та бізнесом з цьому контексті є цінною для навчання і виховання студентів.

Також члени Наглядової ради, керівництво закладу та гості відвідали оновлені аудиторії кафедри індустрії моди в легкій промисловості, які відіграють важливу роль у забезпеченні якісного навчального процесу. Зокрема, завідувачка кафедри Тетяна Надопта презентувала лабораторію матеріалознавства – для проведення експериментальних досліджень властивостей різних матеріалів, що використовуються у виробах легкої промисловості. Обладнання лабораторії дозволяє студентам та науковцям здійснювати якісні дослідження, що є важливим кроком у підготовці майбутніх фахівців та розвитку галузі. 

Також гості відвідали цифровий освітній хаб, у межах реалізації проекту “3D CONCEPTS FOR FASHION EDUCATION IN UKRAINE – 3D4U” / “3D-концепції для освіти моди в Україні”, що фінансується EACEA – Еразмус+. Це інноваційне середовище, котре призначене для обміну знаннями та ідеями, стимулювання творчості та підтримки ініціатив у сфері 3D –технологій моди.

Присутні відмітили, що оновлені аудиторії на кафедрі індустрії моди є зручним та сучасним простором для навчання та творчості студентів, де все продумано з урахуванням потреб навчального процесу.

Щиро дякуємо всім, хто долучився до ремонту та технічного наповнення навчальних аудиторій, сподіваємось що оновлений освітній простір зробить процес навчання цікавішим та приємнішим.