🎓Одним з прикладів інституцій, які активно розвивають науку, є Хмельницький національний університет. Університет має Науково-дослідну частину, яка розробляє нові інноваційні методи та технології в різних галузях науки.
🎓Науково-дослідна частина (НДЧ) Хмельницького національного університету є структурним підрозділом університету і створена з метою організації та координації наукової, науково-технічної діяльності в університеті.
🎓Наукова діяльність НДЧ є одним із основних засобів досягнення державних стандартів якості підготовки фахівців з вищою освітою та науково-педагогічних кадрів вищої кваліфікації, що реалізується за рахунок:
- інтеграції навчального процесу, науки та виробництва;
- підготовки фахівців на основі використання досягнень науково-технічного прогресу та залучення студентів до участі у науково-дослідних і проєктно-конструкторських роботах, що виконуються за рахунок коштів державного бюджету і за договорами із замовниками;
- організації наукової та науково-виробничої роботи у взаємозв’язку з навчальним процесом;
- проведення олімпіад (конкурсів) студентської творчості.
🎓Метою діяльності НДЧ є організація і проведення наукових досліджень і розробок та їх спрямування на створення і впровадження нових конкурентоспроможних технологій, видів техніки, матеріалів тощо для забезпечення інноваційного розвитку суспільства, підготовки фахівців інноваційного типу, підвищення наукової і професійної кваліфікації професорсько-викладацького персоналу, наукових співробітників, сприяння розвитку ринкових відносин.
🎓В межах НДЧ функціонують:
- Відділ інтелектуальної власності і трансферу технологій
- Відділ комерціалізації науково-технічних розробок
- Відділ координації грантової діяльності
🎓Наукова діяльність Хмельницького національного університету координується двома радами:
🎓Начальником НДЧ професор, д.т.н. є Оксана ЗАХАРКЕВИЧ.
e-mail: nauka@khmnu.edu.ua
тел: 096-67-63-746
🎓На факультеті технологій і дизайну існує дві наукові школи: “Наукові основи та розробка нових речовин і матеріалів за природоохоронними технологіями”, “Теоретичні основи і методологічне забезпечення модульного проектування конкурентноздатного одягу”.
🎓Школа “Теоретичні основи і методологічне забезпечення модульного проектування конкурентноздатного одягу” під керівництвом доктора технічних наук Алли Славінської. За час існування наукової школи її колектив виконав 2 держбюджетні теми, захистив 3 докторські і 11 кандидатських дисертацій, видав 3 монографії, 13 навчальних посібників та отримав 8 патентів. Представники школи є експертами у фахових виданнях та приймають участь у міжнародних наукових проєктах.
🎓Наукова школа “Наукові основи та розробка нових речовин і матеріалів за природоохоронними технологіями” у Хмельницькому національному університеті під керівництвом доктора технічних наук Ігоря Мандзюка має успішний науковий потенціал і вдалі досягнення у наукових дослідженнях.
За час існування наукової школи її колективом виконано багато прикладних держбюджетних тем, захищено кандидатські дисертації, опубліковано наукові праці в українських та закордонних виданнях, в тому числі у виданнях Scopus і Web of Science, продано ліцензію на використання наукових розробок.
Кадровий склад наукової школи постійно поповнюється, проводяться міжнародні науково-практичні конференції та успішно виконуються грантові проекти.