Міжкафедральний круглий стіл стейкголдерів ФТіД -2024

14 листопада 2024р. відбувся вже ІІ щорічний міжкафедральний круглий стіл з роботодавцями, випускниками, студентами та гарантами освітніх програм спеціальностей “022 Дизайн”, “182 Технології легкої промисловості” та “161 Хімічні технології та інженерія” на факультеті технологій і дизайну.

Організація круглих столів другий рік поспіль, стала гарною традицією на факультеті, щодо обговорення освітніх програм зі всіма групами стейкголдерів. На цей раз в круглому столі взяли участь близько 65 учасників, серед яких представники відомих компаній не лише Хмельниччини, а й України, випускники університету та фокус групи здобувачів освіти. 

Незвичним в такому форматі була присутність роботодавців з різних галузей, але на рівні їх підприємств є затребуваними фахівці не однієї спеціальності, а декількох, за якими ведеться підготовка на факультеті. Роботодавці та випускники представляли такі відомі компанії, як Дизайн-студія «Creatory», студія дизайну інтер’єру INNADOVE, студія дизайну «Yana MysH», дизайн-студія GName architects, ТОВ «Поліграфіст», ПМП «BIC», Брендингова агенція «Калина», ПП «Кредо»,  перша українська фабрика ниток «БАРВА», ПП «Бесса», Науково-методичний центру професійно-технічної освіти та підвищення кваліфікації інженерно-педагогічних працівників у Хмельницькій області, ТОВ ТМ АРТІ,  ПП Ева Стайл, компанія Anna Sposa Group, Державна екологічна інспекція у Хмельницькій області,  Старокостянтинівський олійно-екстракційний завод , ТОВ «Спільне українсько-німецьке підприємство «2К», компаніїя «Гіпаніс»,  ЦЛД «Еталон».

Головною метою заходу було покращення співпраці між роботодавцями, здобувачами вищої освіти та науково-педагогічними представниками факультету. Учасники обговорювали можливості удосконалення освітніх програм факультету та висловлювали свої погляди на підготовку здобувачів та їх подальше працевлаштування.

     

      Декан факультету Тетяна Іванішена привітала учасників круглого столу та коротко зупинилася на меті та форматі зустрічі. Гаранти освітніх програм представили освітні програми,  охарактеризувавши перспективи розвитку та стратегії реалізації кожної з них. Роботодавці і випускники були ознайомлені з реформами у вищій освіті, новими можливостями формування індивідуальної траєкторії навчання, обговорені відмінності між освітніми програмами вищої освіти і навчальними курсами неформальної освіти; окреслені напрямки удосконалення і зміцнення співпраці.

У другій частині зустрічі основним форматом була жвава дискусія між усіма учасниками заходу , де обговорювались актуальні проблеми щодо вимог роботодавців до випускників, складнощів при працевлаштуванні, професійне становленні випускників ,можливості поєднання роботи з навчанням, перспективи дуальної освіти тощо.

Роботодавці наголошували на важливість реальних кейсів, роботою над реальними проектами, а саме, через виконання курсових робіт, проєктів та кваліфікаційних робіт.  

Здобувачі вищої освіти акцентували увагу на інтеграції сучасних методик, соціально важливих компетенцій в освітньому процесі, набуття професійних, соціальних, цифрових навичок тощо. Також їх цікавили перспективи працевлаштування, вимоги і переваги для спеціалістів з вищою освітою.

Як підсумок зустрічі, висловлені побажання щодо подальшого вдосконалення освітніх програм та підготовки здобувачів вищої освіти до вимог сучасного ринку праці. Ця подія стала важливим кроком у зміцненні співпраці між університетом і підприємствами, що сприятиме успішній інтеграції випускників на ринок праці,