Співпраця викладачів кафедр факультету технологій та дизайну в рамках участі у Podillia Fashion Cluster

Протягом вересня та жовтня 2022 року викладачи та студенти кафедр факультету і дизайну активно співпрацюють з підприємцями в рамках участі у Podillia Fashion Cluster.

Перша грунтовна зустріч, щодо пошуків шляхів співпраці між  науково-педагогічними працівниками Хмельницького університету, а саме, викладачами кафедр технології та конструювання швейних виробів, дизайну і хімії та хімічної інженерії відбулася 8.09.2022 р.  Протягом конструктивної розмови упродовж 3 годин між членами Podillia Fashion Cluster та викладачами Хмельницький національний університет була сформовані 4 спільні напрямки роботи:

 –  створення і розвиток навчально-виробничого центру (НВЦ), на базі якого будуть готуватися кадри експрес-методом, підвищуватися кваліфікація середньої ланки менеджменту швейних компаній, проводитимуться спеціалізовані тренінги, майстер-класи тощо;

 –  розробка спільної колекції та її пошиття для представлення на різного роду заходах (показах, конкурсах, виставках тощо), щоправда, у планах розробка двох колекцій щороку силами бізнесу, викладачів та студентів університету;

 –  об’єднання зусиль бізнесу та науки у напрямках маркетингу та реклами задля ефективного просування наявних та новостворених продуктів, стимулювання креативних розробок серед студентської аудиторії;

 –  підготовка дорожньої карти у напрямку циркулярної економіки – переробка відходів текстильної галузі та переробка пластику, налагодження партнерських стосунків із аналогічними європейськими структурами, зокрема шведськими, данськими, фінськими тощо.

(https://www.astar.agency/2022/09/08/spivpracia_z_hmelnytskym_nacionalnym_universytetom/)

Під час другої зустрічі, 28 вересня 2022 року колектив  Хмельницького національного університету, Агенції Сталого Розвитку АСТАР , Podillia Fashion Cluster відвідали підприємства швейної промисловості міста підприємства з метою визначення проблем сучасного швейного бізнесу.

Колектив Хмельницького національного університету представляли:

Проректор за наукової роботи – Синюк Олег

Професор кафедри технології і конструювання швейних виробів – Захаркевич Оксана

Декан факультету технологій та дизайну –  Іванішена Тетяна

Доцент кафедри технології і конструювання швейних виробів – Кошевко Юлія

Координатор грантової діяльності університету – Іштван Єгор

Під час екскурсій по швейних підприємствах ознайомилися:

– з організацією технологічних процесів на різних підприємствах;

– технічним оснащенням та потужностями виробництва;

– можливістю перспективи розвитку та зростання кожного підприємства.

Крім того, важливим результатом зустрічі було визначення в межах  діяльності кластера спільних точок дотику між підприємствами та Хмельницьким національним університетом. На зустрічах піднімались питання переробки відходів швейного виробництва, автоматизації виробничих процесів.

Слід відзначити, що така співпраця між учасниками Podillia Fashion Cluster дозволяє суттєво збільшити виробничий потенціал кожного з підприємств кластеру, а також сприятиме розвитку науки та вдосконаленню освітнього процесу у ХНУ.

D:\РАБОТА\Орг работа\публікаціі сайта\309252764_131013013017816_9033052139469295055_n.jpg

В кінці зустрічі компанія ArtySport подарувала представникам ХНУ прапор з емблемою університету власного виробництва.

Продовжується тісна співпраця викладачів Хмельницького національного університету та Podillia Fashion Cluster. Зокрема, 5 жовтня 2022 р у стінах бібліотеки ХНУ відбулася зустріч студентів та викладачів кафедри технології і конструювання швейних виробів і дизайну із представниками кластеру, а саме: Олегом Демчуком, Ольгою Хомин, Станіславом Кривулянським та Ольгою Атаманською. На зустрічі студентам розповіли про запуск спільних з ХНУ проектів, а саме Fashion Training Center та Fashion Design Bureau.

Дані проекти дають можливість студентам підвищувати свої знання та навички і навіть отримати знання із суміжних спеціальностей. Також представники Кластеру наголосили, що зацікавлені в наданні студентами послуг дизайнерів для розробки актуальних принтів та написів для друку на одягу та інших різних видах текстилю.

Така співпраця дає їм можливість розвиватися та опановувати навички, що вони отримують під час навчання, орієнтуючись на безпосередній запит сучасного виробника, отримати, таким чином, досвід роботи, заявити себе спеціалістом та отримати гідну пропозицію у працевлаштуванні.

Крім того, під час відвідування ХНУ учасники кластеру мали змогу ознайомитися і з сучасною лабораторією кафедри хімії та хімічної інженерії

Підприємці Podillia Fashion Cluster та викладачі Хмельницький національний університет ХНУ знайшли для себе в лабораторії точку зростання:

  • одні мають запит на дослідження якості ниток, тканин, а інші можуть це виконати;
  • одні генерують відходи, а інші можуть запропонувати спосіб переробки;
  • обом потрібне нове якісне лабораторне обладнання для кращих аналізів;
  • обом потрібна сертифікована лабораторія для СТАЛОГО РОЗВИТКУ.

https://www.facebook.com/PFCcluster/videos/1032041944157275

Після проведених зустрічей в рамках діяльності кафедри хімії та хімічної інженерії було сформовано ряд проблемних питань, що стосується поводження з відходами текстильних матеріалів та були сформовані два напрямки подальшої співпраці: 

1.Організація збору і сортування відходів текстильних матеріалів.

2. Створення в межах кластеру замкнутого циклу завдяки рециклінгу відходів.

З 19 по 25 жовтня 2022 року в рамках виконання курсових та магістерських робіт зі спеціальності 161 «Хімічні технології та інженерія» магістранти Іщук Тетяна та Грехова Вікторія ознайомилися з роботою підприємств кластеру в розрізі відходи виробництва сировинний склад / кількість та вимоги до сировини, яка має бути кінцевим продуктом рециклінгу виробничих відходів. В подальшому планується вивчення досвіду як України, так і країн Європейського союзу в розрізі наявних способів/обладнання переробки та/або досвіду/можливості організації збору, логістики, акумулювання, пошуку клієнта, комунікації тощо. Крім того, дослідження якісного складу та встановлення експлуатаційних показників отриманих текстильних відходів, а також сировини на основі первинних матеріалів з метою її часткової (можливо повної ) заміни на вторинну, а також аналіз, оцінка та підбір технологічної схеми переробки текстильних відходів у матеріали для легкої промисловості.