Одним з важливих напрямів забезпечення якісної освіти є участь здобувачів у науковій діяльності, адже це сприяє розвитку їх аналітичних, критичних та дослідницьких навичок, а також дозволяє їм зробити свій внесок у розвиток науки та бути готовим до подальшої наукової або професійної кар’єри.
11 жовтня 2023 року відбулося засідання студентського конструкторського бюро (СКБ) факультету технологій і дизайну.
З вітальним словом виступила голова СКБ ХНУ – Юлія Кошевко, яка зазначила, що молоді, креативні науковці роблять вагомий внесок у створенні та розбудові нашої держави. Розповіла про структуру СКБ університету та напрями діяльності. Ознайомила з можливостями публікування результатів наукових досліджень, зокрема, у Міжнародній науково-практичній інтернет-конференції молодих вчених та студентів 2023 «Ресурсозберігаючі технології легкої, текстильної і харчової промисловості», яку проводить кафедра технології та конструювання швейних виробів. Звернула увагу, що секції конференції відповідають науковим напрямам діяльності факультету.
Тетяна Надопта, голова СКБ факультету технологій і дизайну, ознайомила з проєктами наукових робіт і конкурсами, які проходять у Хмельницькому національному університеті. Окреслила можливості спільних міжгалузевих студентських напрямів наукової співпраці. Відмітила, що такі спільні проєкти дають значний практичний досвід і розвивають навички співпраці та комунікації.
Як приклад, командної роботи над спільним науковим проєктом, презентував Володимир Білий, старший викладач кафедри фізичної терапії, ерготерапії факультету здоров’я, психології, фізичної культури та спорту, переможець конкурсу інноваційних ідей молодих вчених «ІІМВ ХНУ 2023». Акцентував увагу на можливості залучення студентів факультету до міжгалузевого наукового проєкту «Реабілітаційне обладнання для відновлення функцій кисті».
Ольга Параска, голова наукового товариства студентів та молодих вчених Хмельницького національного університету, зазначила, що участь у СКБ відкриває студентам можливості впровадження власних інноваційних рішень у співпраці з потенційними інвесторами. А також, дає можливість студентам об’єднати теоретичні знання з практичними навичками і розвинути свій потенціал в галузі науки та технологій.
Переконані, що спільна студентська наукова робота допоможе вирішувати актуальні проблеми та сприятиме формуванню стійкого розвитку нашої країни!